Тахиатош туманининг оқова сув тизимини реконструкция қилиш ишлари олиб борилмоқда
Ҳурматли Президентимизнинг топшириғи билан қабул қилинган Вазирлар Маҳкамасининг 486-сонли қарори асосида Жаҳон банки иштирокида Тахиатош туманининг оқова сув тизимини реконструкция қилиш лойиҳаси амалга оширилмоқда.
Ушбу лойиҳа асосида Тахиатош шаҳрида 77,4 км оқова сув тармоқлари, 6 та насос станцияси қурилади ва 4407 та хонадон оқова сув хизмати билан таъминланади.
Натижада туманда оқова сув билан қамраб олиш даражаси 13,1 фоиздан 41,7 фоизга етказилади. Шунингдек, қуввати 15,2 минг м3/сутка бўлган янги оқова сув тозалаш иншоотини қуриш режалаштирилган.

В Тахиаташском районе ведутся работы по реконструкции системы водоотведения
В соответствии с постановлением Кабинета Министров № 486, принятым по поручению уважаемого Президента, при участии Всемирного банка реализуется проект реконструкции системы водоотведения Тахиаташского района.
В рамках данного проекта в Тахиаташе предусмотрено строительство 77,4 км сетей водоотведения, 6 насосных станций, а также обеспечение 4 407 домохозяйств услугами канализации.
В результате реализации проекта уровень охвата системой водоотведения в районе будет увеличен с 13,1 процента до 41,7 процента.
Кроме того, планируется строительство нового очистного сооружения сточных вод мощностью 15,2 тыс. м³ в сутки.