Green & Digital Solutions for Central Asia хакатонида "Enki Vision" жамоаси ғолиб бўлди
Иштирокчилар барқарор ривожланиш учун яшил ва рақамли ечимлар яратиш йўлидаги инновацион лойиҳаси билан фаол иштирок этиб, ҳакамлар ҳайъати томонидан юқори баҳоланди.
Ушбу хакатон Марказий Осиё мамлакатларида "яшил" технологиялар ва рақамли ечимларни ривожлантириш, иқлим ўзгариши ва экологик муаммоларга инновацион ёндашувларни қўллаб-қувватлаш мақсадида ташкил этиб келинмоқда.
Танлов давомида иштирокчилар турли соҳалар учун амалий аҳамиятга эга бўлган стартап ва технологик ечимларини тақдим этди. "Enki Vision" жамоаси томонидан тақдим этилган лойиҳа ўзининг инновацион ёндашуви ва амалий аҳамияти билан ажралиб турди.
Ҳакамлар томонидан лойиҳанинг нафақат технологик жиҳатлари, балки унинг экологик барқарорликка қўшадиган ҳиссаси ҳам алоҳида таъкидланди.
Қўлга киритилган ушбу ғалаба жамоага халқаро финал босқичида иштирок этиш имконини берди.
Энди "Enki Vision" жамоаси Қирғизистонда бўлиб ўтадиган финал босқичида Ўзбекистон Республикаси номидан иштирок этади ва мамлакат шарафини ҳимоя қилади.

Команда «Enki Vision» стала победителем хакатона Green & Digital Solutions for Central Asia
Участники представили инновационный проект, направленный на разработку «зелёных» и цифровых решений для устойчивого развития, благодаря чему получили высокую оценку жюри.
Данный хакатон проводится с целью развития «зелёных» технологий и цифровых решений в странах Центральной Азии, а также поддержки инновационных подходов к решению проблем изменения климата и экологических вызовов.
В ходе соревнований участники представили стартапы и технологические решения, имеющие практическую значимость для различных отраслей. Проект команды «Enki Vision» выделился благодаря своему инновационному подходу и прикладной ценности.
Члены жюри особо отметили не только технологическую составляющую разработки, но и её вклад в обеспечение экологической устойчивости.
Эта победа обеспечила команде право участия в международном финальном этапе.
Теперь «Enki Vision» будет представлять Узбекистан в финале, который состоится в Кыргызстане, и защищать честь страны на международной арене.