Жўқорғи Кенгес Раиси мактаб битирувчиларини табриклади
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев Нукус шаҳридаги 24-сонли умумтаълим мактабида ўтказилган сўнгги қўнғироқ тадбирида иштирок этди.
Тадбирда Жўқорғи Кенгес Раиси Президентимизнинг мактабларни битирувчи ўғил-қизларга йўллаган табригини ўқиб эшиттирди.
Шунингдек, ёшларга оталарча ғамхўрлик кўрсатиб келаётган ҳурматли Президентимизга, ўқувчиларни вояга етказиб, тарбиялаган ота-оналарига, уларга билим берган ўқитувчиларга миннатдорлик билдирди.
Таъкидлаш жоизки, жорий йилда ҳам бутун юртимиз бўйлаб "Сўнгги қўнғироқ" тадбирлари кўтаринки руҳда ўтказилмоқда. Шундай қувончли кунда республикамиздаги 721 та мактабда "Сўнгги қўнғироқ" янграб, улардаги 26 мингдан зиёд ўқувчи-ёшларимиз қадрдон мактаблари билан хайрлашмоқда.
Албатта, бу битирувчи ёшлар орасидан юртимиз шуҳратини дунёга танитадиган, она-Ватанимизга садоқат билан хизмат қилиб, юртимиз ривожига муносиб ҳисса қўшадиган ёшлар етишиб чиқади.

Председатель Жокаргы Кенеса поздравил выпускников школ
Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев принял участие в торжественном мероприятии «Последний звонок», состоявшемся в общеобразовательной школе №24 города Нукуса.
В ходе церемонии он зачитал поздравление Президента, адресованное выпускникам школ — юношам и девушкам, завершающим обучение.
Кроме того, была выражена благодарность уважаемому главе государства за постоянную заботу о подрастающем поколении, а также родителям, воспитавшим учащихся, и педагогам, обеспечившим им качественное образование и воспитание.
Следует отметить, что в этом году по всей стране мероприятия, посвящённые «Последнему звонку», традиционно проходят в торжественной и приподнятой атмосфере. В этот знаменательный день в 721 школе республики прозвучал последний звонок, символизируя завершение учебного года для более чем 26 тысяч выпускников, прощающихся со своими родными школами.
Безусловно, среди этих молодых людей — будущие специалисты, которые прославят страну, будут верно служить Родине и внесут значимый вклад в её дальнейшее развитие.