«Ёшлар овози» фестивалининг очилиш маросими бўлиб ўтди
Ҳурматли Президентимиз томонидан юртимизнинг қиз-йигитларини Қорақалпоғистоннинг турмуши билан яқиндан таништириш ҳамда ижодкор ёшларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва жамоатчиликка кенг таништириш мақсадида «Бўзатов фест» ёшлар фестивали ташкил этилган эди.
Қисқа вақт ичида «Бўзатов фест» Ёшлар овози Республика ёшлар фестивали бутун Ўзбекистон бўйича ёш истеъдодларни юзага чиқаришда муҳим бўлган тадбирлардан бирига айланиб улгурди.
Кеча Бўзатов туманида фестивалнинг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев сўзга чиқиб, юртимизнинг минг-минглаб ёшларини ўзида жамлаган фестивалнинг очилиши билан йиғилганларни табриклади ва барча иштирокчиларга омад ёр бўлишини тилади.
Шуни ҳам алоҳида таъкидлаш керакки, Бўзатов бугунги кунда янги истеъдодларни юзага чиқарадиган ва ёшларни бирлаштирадиган дўстлик масканига айланиб бормоқда.
Бу йилги танловда ҳам мамлакатимиз бўйича жами 370 мингга яқин ёшлар иштирок этган бўлса, шундан 160 нафардан зиёд ёшлар Бўзатов туманида бўлиб ўтадиган финал босқичига етиб келди. Ҳеч шубҳасиз, бошланаётган фестиваль истеъдодларни рўёбга чиқаришда, дўстлик, аҳиллик ва оғизбирчиликни янада мустаҳкамлашда муҳим майдон бўлади.
Бугунги очилиш маросимида юртимизнинг барча ҳудудидан иштирокчилар - ўз ҳудудларида тенгсиз деб топилган ёш истеъдод эгалари ва меҳмонлар қатнашди.

Состоялась церемония открытия фестиваля «Голос молодежи»
По инициативе уважаемого Президента нашей страны в целях более широкого ознакомления юношей и девушек Узбекистана с жизнью Каракалпакстана, а также всесторонней поддержки и популяризации талантливой молодежи был учрежден молодежный фестиваль «Бозатау фест».
За короткий период времени республиканский молодежный фестиваль «Голос молодежи» в рамках проекта «Бозатов фест» стал одной из наиболее значимых площадок по выявлению и поддержке молодых талантов со всех регионов Узбекистана.
Накануне в Бозатауском районе состоялась торжественная церемония открытия фестиваля.
Выступая на мероприятии, Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев поздравил участников и гостей с открытием фестиваля, объединившего тысячи талантливых молодых людей со всех уголков страны, и пожелал всем конкурсантам успехов и ярких достижений.
Следует особо отметить, что сегодня Бозатау постепенно становится настоящим центром притяжения молодежи, территорией дружбы, творчества и новых возможностей, где раскрываются способности и таланты подрастающего поколения.
В нынешнем году в конкурсных этапах фестиваля по всей республике приняли участие около 370 тысяч молодых людей. По итогам отбора более 160 наиболее талантливых участников получили право выступить в финальном этапе, который проходит в Бозатовском районе. Несомненно, фестиваль станет важной площадкой для раскрытия творческого потенциала молодежи, укрепления дружбы, взаимопонимания и единства.
В церемонии открытия приняли участие молодые таланты, признанные лучшими в своих регионах, а также многочисленные гости из всех областей нашей страны.
Праздничное мероприятие продолжилось яркой концертной программой с участием исполнителей и творческих коллективов.