Жўқорғи Кенгес Раисининг ўринбосари Болалар миллий тиббиёт маркази Оролбўйи клиникасидаги болаларни байрам муносабати билан табриклади
"1 июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни" байрами республикамиз бўйлаб жойларда кенг нишонланмоқда.
Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси Раисининг ўринбосари Р.Нуразизов Болалар миллий тиббиёт маркази Оролбўйи клиникасидаги болаларни байрам муносабати билан табриклади.
Таъкидланганидек, келажагимиз эгалари бўлган болаларни ҳар томонлама етук, илғор фикрли, она Ватанимизга садоқат билан хизмат қиладиган баркамол авлод этиб вояга етказиш борасида кенг кўламли чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Айниқса, саломатлигини тиклаётган ўғил-қизларни руҳан қўллаб-қувватлаш, уларнинг қалбида ҳаётга, келажакка бўлган ишончни янада мустаҳкамлаш муҳим аҳамиятга эга.
Тадбир доирасида клиникада даволанаётган ҳар бир болага эътибор кўрсатилиб, Жўқорғи Кенгес Раисининг ўринбосари томонидан байрам совғалари топширилди.

Заместитель Председателя Жокаргы Кенеса поздравил с праздником детей, находящихся в Приаральской клинике Детского национального медицинского центра
Во всех регионах республики широко отмечается 1 июня — Международный день защиты детей.
В рамках праздничных мероприятий заместитель Председателя Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Р. Нуразизов посетил Приаральскую клинику Национального центра детской медицины и поздравил детей, проходящих лечение.
Как отмечалось, в стране реализуется комплекс мер по воспитанию подрастающего поколения как всесторонне развитых, прогрессивно мыслящих и преданных Родине граждан.
Особое внимание уделяется поддержке детей, находящихся на лечении и реабилитации. Подчеркивается важность укрепления их морального состояния, а также формирования уверенности в будущем и позитивного жизненного настроя.
В завершение встречи заместителем Председателя Жокаргы Кенеса каждому ребенку были вручены праздничные подарки, а также оказано теплое внимание и поддержка.