Қорақалпоғистонда ғалладан мўл хирмон яратилди
Қорақалпоғистон Республикасида 2026 йил ҳосили учун 2 091 фермер хўжалиги томонидан 53 000 гектар майдонда бошоқли дон экинлари етиштирилди.
Фермер ва деҳқонларнинг фидокорона меҳнати натижасида жорий йил ҳосили учун 124 900 тонна ғалла ҳосили йиғилди.
Бу натижа давлатимиз раҳбари томонидан соҳани ривожлантириш, озиқ-овқат хавфсизлигини таъминлаш, фермерларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш ва замонавий агротехнологияларни кенг жорий этиш борасида олиб борилаётган ислоҳотларнинг амалий натижасидир.
Эришилган ютуқда ғаллакор фермерларнинг машаққатли меҳнати, агрономлар, механизаторлар, соҳа мутахассислари ҳамда йиғим-терим жараёнида фаол иштирок этган барча ходимларнинг муносиб ҳиссаси бор.
Ғалладан мўл ҳосил олишдаги меҳнат ғалабаси учун фидойи деҳқонларимиз, барча соҳа ходимларини табриклаймиз.

В Каракалпакстане собран богатый урожай зерновых
В Республике Каракалпакстан в 2026 году 2 091 фермерское хозяйство вырастило зерновые колосовые культуры на площади 53 тысячи гектаров.
Благодаря самоотверженному труду фермеров и дехкан на сегодняшний день собрано 124,9 тысячи тонн зерна нового урожая.
Достигнутый результат стал наглядным подтверждением эффективности проводимых по инициативе главы государства реформ, направленных на развитие аграрной отрасли, обеспечение продовольственной безопасности, всестороннюю поддержку фермеров и широкое внедрение современных агротехнологий.
Весомый вклад в этот успех внесли хлеборобы, агрономы, механизаторы, специалисты сельскохозяйственной отрасли, а также все работники, принимавшие активное участие в уборочной кампании.
Искренне поздравляем наших самоотверженных тружеников полей и всех работников отрасли с высокой трудовой победой и богатым урожаем зерновых!