Президент инновацион лойиҳалар билан танишди
Президенти Шавкат Мирзиёев Ёшлар куни муносабати билан Олимпия шаҳарчасида ташкил этилган махсус кўргазмада мамлакатимизнинг фаол ёшлари томонидан яратилган инновацион ишланмалар билан танишди.
Кўргазма доирасида Нукус давлат техника университети талабалари томонидан «Shell Eco-marathon» халқаро мусобақаси учун ишлаб чиқилган «Aral Drive» лойиҳаси университетнинг «Иқтисодиёт ва телекоммуникация инжиниринги» факультети «Иқтисодиёт» йўналиши 2-курс талабаси Асанова Айзада томонидан Президентимизга тақдим этилди.
Мазкур лойиҳа университет талабалари жамоасининг муҳандислик ва инновациялар соҳасидаги салоҳиятини намоён этувчи ишланмалардан бири сифатида эътибор қозонди.
❗️Қувонарлиси, ушбу инновацион лойиҳа муносиб баҳоланиб, Президент совғаси Volkswagen автомашина топширилди.

Президент ознакомился с инновационными разработками молодежи
В рамках мероприятий, посвященных Дню молодежи, Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев ознакомился с инновационными разработками, созданными активной молодежью страны. Выставка была организована на территории Олимпийского городка.
В ходе выставки студентка 2-го курса направления «Экономика» факультета экономики и телекоммуникационного инжиниринга Нукусского государственного технического университета Аязада Асанова представила Президенту проект «Aral Drive», разработанный командой студентов университета для участия в международном соревновании «Shell Eco-marathon».
Проект вызвал большой интерес как одна из наиболее перспективных разработок, наглядно демонстрирующая высокий инженерный и инновационный потенциал студентов университета.
❗️Особенно примечательно, что инновационный проект получил высокую оценку главы государства. В качестве президентского подарка Нукусскому государственному техническому университету был передан автомобиль Volkswagen.