Тадбиркорларнинг фикр ва таклифлари тингланмоқда
Ҳурматли Президентимизнинг тадбиркорлар билан VI очиқ мулоқотига тайёргарлик ишлари барча жойларда давом эттирилмоқда.
Ана шу йўналишдаги тадбирларнинг давоми сифатида, кўп миллатли халқимиз дўстлик рамзига айланган, Гиннеснинг рекордлар китобига киритилган Қора уйда тадбиркорлар билан учрашув ўтказилди.
Унда Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгесининг Раиси Аманбай Орынбаев, Ўзбекистон Республикаси Божхона қўмитаси раиси А.Мавлонов иштирок этди.
Таъкидланганидек, сўнгги йилларда юртимизда ҳурматли Президентимизнинг алоҳида эътибори билан Қорақалпоғистон учун махсус қабул қилинган қарор ва фармонлар асосида тадбиркорликни ривожлантириш, инвестиция лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш борасида кенг кўламли имкониятлар яратиб берилган.
Бугунги учрашувда ҳам ана шундай эзгу ишлар ҳақида таъкидланди.
Шунингдек, тадбиркорларнинг ўз бизнесини янада ривожлантириш учун яна қандай чора-тадбирларни амалга ошириш бўйича фикр-таклифлари ва муаммолари тингланди.

Выслушаны предложения и инициативы предпринимателей
Во всех регионах страны продолжается подготовка к VI открытому диалогу Президента Республики Узбекистан с предпринимателями.
В рамках подготовки к предстоящему мероприятию в Каракалпакской юрте, ставшей символом дружбы многонационального народа нашей страны и внесённой в Книгу рекордов Гиннесса, состоялась встреча с представителями предпринимательского сообщества.
В мероприятии приняли участие Председатель Жокаргы Кенеса Республики Каракалпакстан Аманбай Орынбаев и председатель Таможенного комитета Республики Узбекистан А. Мавлонов.
Было отмечено, что в последние годы благодаря особому вниманию Президента страны для Республики Каракалпакстан на основе специально принятых указов и постановлений созданы благоприятные условия для развития предпринимательства, реализации инвестиционных проектов и всесторонней поддержки деловой инициативы.
Особое внимание в ходе встречи было уделено вопросам дальнейшего совершенствования мер государственной поддержки бизнеса. Предприниматели озвучили свои предложения и инициативы, направленные на дальнейшее развитие предпринимательской деятельности, а также подняли актуальные вопросы, с которыми сталкиваются в своей работе. Высказанные предложения и обращения были внимательно выслушаны и приняты к рассмотрению.